עצרו רגע, בואו ניקח אוויר, יש חיסון, עולם החתונות חוזר! עכשיו בואו ניזכר בכל מה שעשה לנו טוב, זוכרים את שיחות המסדרון בבוקר שלמחרת? "אז איך הייתה החתונה?" זוכרים מה התשובה שתמיד תמצתה את ההתרשמות שלכם מהאירוע?

"האמת, האוכל היה מהמם, הייתה חתונה כיפית". אוכל, סלע קיומנו, וכנראה המדד הלא רשמי להצלחה של חתונה, אז אומנם טעם של חתונה נשמע כמו חלום רחוק של שנה שעברה, אבל דווקא בגלל שאנחנו בשנה של הפסקה, זו הזדמנות לעצור הכול, לחשוב לאחור, ולהיזכר בערגה במנות החתונה הכי אהובות בישראל. ספוילר – סיגרים ואורז עם צימוקים בנאליים לא תמצאו שם. מתחילים:

  1. סלופי ג'ו מבשר מעושן ומפורק עם בצל מטוגן ואיולי ביתי בלחמניית סלק – בימים שמדברים בעיקר על "סליפי ג'ו", אנחנו לא יכולים שלא להיזכר במנת הבשר המופלאה, שמתלווה לאיולי הום-מייד בצירוף מתיקות של בצל מטוגן, כשכל זה יושב בתוך לחמנייה פריכה-רכה בטעם מלא בטוויסט של סלק.
אביגדור 22 - חתונות חורף

2. ריזוטו חיטה, קישואים ושמן וניל – זוכרים שאמרנו שלא יהיה כאן אורז וצימוקים? אז ריזוטו, הקוויאר של האורז, מגיע אלינו בטעמי קישואים עסיסיים כשאליהם מתלווה שמן וניל שמקפיץ את המנה כאילו שמעתם עכשיו את השיר שלכם ברחבה, הכול חוץ מבנאלי, יאמי.

3. תבשיל בשר עגל – אין דבר יותר ישראלי מחתונה, אולי בעצם תבשיל בשר עגל חריף עם גרגירי חומוס אסלי, 5 סוגי פלפלים מהמגוון שכ"כ מאפיין את הישראליות ועגבניות שזופות-שרופות-קלופות, כשמעל כל זה מפוזר ענן של פפריקה ובצד חלה כמו שאמא מגישה. זה רק אתם המנה והחום של ישראל : )

4. תרנגולת בעריסה ולימונים כבושים תלויה מעל ווק עצים בוערים – עכשיו זה החלק שאנחנו אמורים להסביר לכם על הטעם הייחודי של המנה האוונגרדית הזו, אז אומרים מראש, כל מילה שנבחר לא באמת תצליח להכיל את תערובת הטעמים עם הטוויסט שיכבוש את ליבכם בטוויסט של לימונים כבושים.

5. מופלטה ממולאת בבשר טלה ופיסטוקים, עשויה על הפלאנצ'ה – אז אומנם סיגרים לא ייכנסו לרשימה שלנו, אבל כולנו מודים ומוקירים את האהבה שלנו למטוגנים, כמו שהשיר הכי מקפיץ ברחבה, הוא השיר שיש בו הכי הרבה נשמה, ככה המופלטה, מטוגנת, נמסה בפה ומלאה בבשר טלה רך בליווי פיסטוקים שיערבלו לכם את בלוטות הטעם למקומות שלא חשבתם שתגיעו אליהם.

אלו מנות החתונה האהובות בישראל, מסכימים איתנו? אנחנו מתגעגעים לטעמים הללו לא פחות ממכם, ולמרות הכול, השעון ממשיך לרוץ והרגע בו נתאחד ברחבה על קיבה מלאה קרוב מתמיד.

מתכננים חתונה? השאיר לנו פרטים ונתחיל לתכנן אתכם יחד. יהיה טעים.

שתפו את המאמר

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב telegram
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב email

רוצים אירוע בלתי נשכח?